Kdo hledá, najde :)

20. ledna 2014 v 13:58 | Iris |  Dělení barev v praxi
Konečné rozdělení.
A je tu další lekce k určení barvy, která nám sedne. Přestože můžete být s kamarádkou stejný typ (např. studený, který září v chladných stříbrných tónech) zjistíte, že jedna rozkvetete v růžové a druhá třeba v ostře modré. Jak studené tak teplé barvy se dále dělí na tmavé, syté a světlé. Opět zjistíme přikládáním tmavých a světlých kousků látek různých barev k obličeji, za podmínek, které jsme si definovali v předchozím článku. Pro snadnější orientaci tmavé studené odstíny sluší jedině typu "sněhurka" (a to včetně černé barvy) tzn. majitelkám černých nebo velmi tmavě hnědých vlasů a světlé až porcelánové pleti; tmavé teplé tóny zase většinou zrzkám s podzimními tóny ve vlasech a světlou pletí s růžovo-oranžovým(lososovým) nádechem. Světlé studené - většině žen v České republice, hlavním poznávacím znamením jsou skoro průsvitné okraje horních předních zubů. Jejich paleta barvy vlasů je velmi široká od blond do hnědé, pleť na slunci mírně pihovatí. Světlé teplé - takhle si představujeme andílky. Jemně růžová pleť, světlé vlasy - většinou blond jako zlatá sláma. Mějte však na paměti, že všechny rozlišovací znaky, které jsem tu vypsala, jsou pouze orientační a určitě budou existovat spousty výjimek. Třeba má opálená pleť změní můj typ ze studeného světlého na zlatý světlý.
Když víte, jaký jste typ i podtyp - neuděláte již nikdy chybu ve výběru barvy. Přesto je běžné, že existuje ještě užší skupina barev a odstínů, ve kterých se stanete nepřehlédnutelnou pro svůj půvab a vnitřní záři. Zkoušejte a experimentujte. Je to zábava. Před lety jsem jako svou nej barvu měla švestkovou, dnes je to šedomodrá a fuchsiová.
Co dělat když znáte tato pravidla a přesto si chcete vzít svou oblíbenou barvu, která vám však zoufale nesedí? V první řadě použijte make-up, který zabarví pokožku do odstínu s touto barvou korespondující. Pokud si nechcete barvit vlasy - prostě je stáhněde do culíku a přestanou tak výrazně rámovat obličej a rušit harmonii s oděvem a pokožkou. Zbytek už zajistí správný výběr očních stínů, linky a rtěnky.
Samozřejmostí je doladění konečného vzhledu odpovídajícími doplňky. Nikomu bych nepřála to cepování od mé maminky, ale nese své ovoce. Nesměla jsem vyjít ven např. v černých botách a s hnědou kabelkou. Dnes už jsou pravidla daleko volnější a to i v módě, ale stejně...někdy jsem prostě konsternovaná, co ze sebe dokážeme udělat za ošklivky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama