Vnitřní záře.

5. ledna 2014 v 11:42 | Iris |  Dělení barev v praxi
Zlatá nebo stříbrná.
Nezáleží na tom jestli máme velký nos, malou bradu nebo třeba pihovaté tváře. Jediné na čem opravdu záleží je naše vnitřní světlo. Správně zvolené barvy ho dostanou na povrch. Potlačí vše včetně začínajích vrásek. Určitě jste si všimli, že někdy lidé chválí co máte na sobě a někdy vás. I to je výsledek špatně a správně zvolených barev. V minulé kapitole jsem popisovala způsob dělení barev v praxi. Teď zbývá jen vědět, která že hromádka je pro vás ta pravá. Princip je stejný jako u dělení barev:
  • dejte si větší zrcadlo na okno, tak aby na váš obličej dopadalo přirozené světlo;
  • pečlivě si obličej odličte a počkejte až se pleť zase uklidní a vrátí ke svému odstínu;
  • vlasy si zakryjte dětskou plenou. Nebude se tak jejich barva mísit s barvou pleti;
  • sedněte nebo stoupněte si před zrcadlo a pod krk si přikládejte střídavě zlatý a stříbrný kapesník nebo kus látky;
  • pozorujte co se děje s vaším obličejem.
Po chvíli zjistíte, že jednou se vaše vrásky zvýrazní, tváře povadnou a vypadáte unaveně. Ve druhém případě je to naopak. Váš obličej získá jiskru a mladistvější vzhled. A máte to :) , to je celé to kouzlo. V našich zeměpisných šířkách se nejvíce vyskytuje studený typ a tam patřím i já.
Už jste si vyzkoušeli rozčlenit svůj šatník? Vůbec by mne nepřekvapilo, kdyby jste zjistili, že minimálně polovina nekoresponduje s barevným typem vaší pleti. A co barva vlasů? Odpovídá? Nebo jste zvolily odstín, který vás vlastně dělá starší a unavenější? A takhle můžeme pokračovat...rtěnkou, lakem na nehty, pudrem i spodním prádlem...
Znovu se musím vrátit k principu studeného a teplého odstínu. Je opravdu velmi jednoduchý. Stačí si ho osvojit. Já vyrábím šperky a tenhle princip uplatňuji i tam. Už vám nikdo nebude chválit jen šaty, ale vás. Už máme určen svůj barevný odstín a příště pokračujeme v určení barvy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama