Leden 2014

Kdo hledá, najde :)

20. ledna 2014 v 13:58 | Iris |  Dělení barev v praxi
Konečné rozdělení.
A je tu další lekce k určení barvy, která nám sedne. Přestože můžete být s kamarádkou stejný typ (např. studený, který září v chladných stříbrných tónech) zjistíte, že jedna rozkvetete v růžové a druhá třeba v ostře modré. Jak studené tak teplé barvy se dále dělí na tmavé, syté a světlé. Opět zjistíme přikládáním tmavých a světlých kousků látek různých barev k obličeji, za podmínek, které jsme si definovali v předchozím článku. Pro snadnější orientaci tmavé studené odstíny sluší jedině typu "sněhurka" (a to včetně černé barvy) tzn. majitelkám černých nebo velmi tmavě hnědých vlasů a světlé až porcelánové pleti; tmavé teplé tóny zase většinou zrzkám s podzimními tóny ve vlasech a světlou pletí s růžovo-oranžovým(lososovým) nádechem. Světlé studené - většině žen v České republice, hlavním poznávacím znamením jsou skoro průsvitné okraje horních předních zubů. Jejich paleta barvy vlasů je velmi široká od blond do hnědé, pleť na slunci mírně pihovatí. Světlé teplé - takhle si představujeme andílky. Jemně růžová pleť, světlé vlasy - většinou blond jako zlatá sláma. Mějte však na paměti, že všechny rozlišovací znaky, které jsem tu vypsala, jsou pouze orientační a určitě budou existovat spousty výjimek. Třeba má opálená pleť změní můj typ ze studeného světlého na zlatý světlý.
Když víte, jaký jste typ i podtyp - neuděláte již nikdy chybu ve výběru barvy. Přesto je běžné, že existuje ještě užší skupina barev a odstínů, ve kterých se stanete nepřehlédnutelnou pro svůj půvab a vnitřní záři. Zkoušejte a experimentujte. Je to zábava. Před lety jsem jako svou nej barvu měla švestkovou, dnes je to šedomodrá a fuchsiová.
Co dělat když znáte tato pravidla a přesto si chcete vzít svou oblíbenou barvu, která vám však zoufale nesedí? V první řadě použijte make-up, který zabarví pokožku do odstínu s touto barvou korespondující. Pokud si nechcete barvit vlasy - prostě je stáhněde do culíku a přestanou tak výrazně rámovat obličej a rušit harmonii s oděvem a pokožkou. Zbytek už zajistí správný výběr očních stínů, linky a rtěnky.
Samozřejmostí je doladění konečného vzhledu odpovídajícími doplňky. Nikomu bych nepřála to cepování od mé maminky, ale nese své ovoce. Nesměla jsem vyjít ven např. v černých botách a s hnědou kabelkou. Dnes už jsou pravidla daleko volnější a to i v módě, ale stejně...někdy jsem prostě konsternovaná, co ze sebe dokážeme udělat za ošklivky.

Vnitřní záře.

5. ledna 2014 v 11:42 | Iris |  Dělení barev v praxi
Zlatá nebo stříbrná.
Nezáleží na tom jestli máme velký nos, malou bradu nebo třeba pihovaté tváře. Jediné na čem opravdu záleží je naše vnitřní světlo. Správně zvolené barvy ho dostanou na povrch. Potlačí vše včetně začínajích vrásek. Určitě jste si všimli, že někdy lidé chválí co máte na sobě a někdy vás. I to je výsledek špatně a správně zvolených barev. V minulé kapitole jsem popisovala způsob dělení barev v praxi. Teď zbývá jen vědět, která že hromádka je pro vás ta pravá. Princip je stejný jako u dělení barev:
  • dejte si větší zrcadlo na okno, tak aby na váš obličej dopadalo přirozené světlo;
  • pečlivě si obličej odličte a počkejte až se pleť zase uklidní a vrátí ke svému odstínu;
  • vlasy si zakryjte dětskou plenou. Nebude se tak jejich barva mísit s barvou pleti;
  • sedněte nebo stoupněte si před zrcadlo a pod krk si přikládejte střídavě zlatý a stříbrný kapesník nebo kus látky;
  • pozorujte co se děje s vaším obličejem.
Po chvíli zjistíte, že jednou se vaše vrásky zvýrazní, tváře povadnou a vypadáte unaveně. Ve druhém případě je to naopak. Váš obličej získá jiskru a mladistvější vzhled. A máte to :) , to je celé to kouzlo. V našich zeměpisných šířkách se nejvíce vyskytuje studený typ a tam patřím i já.
Už jste si vyzkoušeli rozčlenit svůj šatník? Vůbec by mne nepřekvapilo, kdyby jste zjistili, že minimálně polovina nekoresponduje s barevným typem vaší pleti. A co barva vlasů? Odpovídá? Nebo jste zvolily odstín, který vás vlastně dělá starší a unavenější? A takhle můžeme pokračovat...rtěnkou, lakem na nehty, pudrem i spodním prádlem...
Znovu se musím vrátit k principu studeného a teplého odstínu. Je opravdu velmi jednoduchý. Stačí si ho osvojit. Já vyrábím šperky a tenhle princip uplatňuji i tam. Už vám nikdo nebude chválit jen šaty, ale vás. Už máme určen svůj barevný odstín a příště pokračujeme v určení barvy.