Modrá je opravdu dobrá.

3. července 2013 v 18:33 | Iris |  Barvy a jejich význam
Modrá.
Modrá jako moře, nekonečno, vzduch, hloubka i dálka. Všechny tyhle věci v nás vyvolávají touhu i klid. Ve svých kladných účincích je modrá barva symbolem střízlivosti, klidu, důvěryhodnosti, stálosti,... Její nejtmavší tóny znamenají autoritu, věrnost a stálost. Je jednoznačně symbolem souladu a tradice. Každý kdo má bohatý vnitřní život nebo hledá lásku a oddanost, je jejím vyznavačem. Ale pozor abyste se nezmýlili v hodnocení. Mají ji v oblibě i lidé toužící po klidu a stálosti. Znamená to, že je současně barvou osamělosti, zádumčivosti a chladu. Nejchladněji z celé škály působí modrozelený odstín modré barvy. Úplně ji odmítají jedinci, kteří mají ze sebe strach nebo jsou nespokojení se současnými vztahy. Do zaměstnání se vyhýbejte bledým pastelovým a vodním tónům modré. Druzí vás budou pocitově vnímat jako jedince, který se dělá lepší než je. V lepším případě jako nudnou a fádní osobu.

Takže kdy si ji určitě obléknout:
  • chcete vyvolat dojem velké zodpovědnosti, oblékněte se do námořnické modři. Jen si ohlídejte strohost. Té se zbavíte třeba i malým barevným doplňkem;
  • střední tóny modré si vezměte pokud chcete vytvořit dobrý dojem, např. hovoříte na veřejnosti, jdete na první schůzku s rodinou partnera apod.
Určitě se do modré neoblékejte:
  • pokud se chcete zviditelnit (např. mezi právníky, budou jí na sobě mít pravděpodobně všichni);
  • pracujete kreativně (nikdo od vás nebude očekávat fantazii);
  • v případě společenské události, kde potřebujete dát najevo své úspěchy a nikoli postavení.
Modrá je opravdu dobrá, ne?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama