Mandarinka nebo broskev?

12. května 2013 v 16:39 | Iris |  Barvy a jejich význam
Oranžová.
Podporuje aktivitu a je silně impulzivní. Mají ji v oblibě rázné ženy, ale doporučuji s ní velmi šetřit. Ve velkém množství se totiž zcela potlačí její pozitivní účinky. Hodně oranžové barvy ostatním říká: "Jsem bláznivá, splašená, povrchní a k tomu generál." To co je oranžové, velmi přitahuje pozornost.
Podporuje také chuť k jídlu. Některé z nás dokáže v tomto směru až zbavit kontroly.
Většinou si oranžovou barvu spojujeme s citrusovými plody a tedy s dovolenou, uvolněností. S dobou, kdy konečně můžeme relizovat své ztřeštěné nápady. A to je problém pokud chceme nosit oranžovou do práce.
Znám jedno zaměstnání, kde je oranžová dokonce nutností a to jsou cestáři. Využívají schopnosti této barvy přitáhnout pozornost. Jejich oranžově zářící vesty všem neomylně a do všech stran hlásají: "Dej pozor a vyhni se mi." Předpokládám, že v ostatních profesích to žádoucí není.

Kdy si můžeme oranžovou obléci:
  • využíváme její schopnosti přitahovat pozornost. To jsou např. již výše zmínění cestáři, záchranáři;
  • chceme lidi kolem sebe zaktivovat. Např. pořádáme párty, na oděvu baviče či klauna;
  • potřebujeme posílit sebe nebo své blízké (po nemoci, vyčerpání).
Kdy ne:
  • zaměstnání (všechno jen ne oranžovou);
  • společenské události středního a vyššího standardu (vypadali byste lacině a tuctově, rozhodně ne elegantně);
  • všude, kde se bude podávat jídlo. I když se budete držet a nedáte si ani sousto, dojem ostatních nezměníte. Všichni si budou myslet, že jste kvůli této příležitosti týden nejedli a teď to doháníte.
Moc lichotivé pojednání o oranžové barvě nebylo, ale nezříkejte se jí úplně. Je schopna vám život velmi zpříjemnit. Jen s ní musíte jak se šafránem. Vždyť, kde by bylo celé lidstvo bez šílených a ztřeštěných nápadů, které podporuje.
Málem bych zapomněla. Je to i jedna z barevné škály ohně. Takže hřeje a hodně. Zkuste si dát malý oranžový obrázek nebo sošku či květinu do zorného úhlu svého pohledu od pracovního stolu. Pak už se jenom stačí podívat, vždy, když jste unaveni. :o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama