Úvod

7. dubna 2013 v 18:32 | Iris |  Úvod
Jak jsem slíbila, začínám psát... o barvách a o jejich vlivu na náš život, zdraví, úspěch či neúspěch. Neslibuji žádné zázraky jen pár postřehů ze života.

Ať už se potkáte s kýmkoli nebo kamkoli vejdete, vždy jste schopni odhadnout náladu. Můžete namítnout, že u živoucích tvorů je přeci možné odhadnout jejich rozpoložení i bez barev. Je to pravda, ale barvy nám umožní vidět víc. A co prostředí? Je chladné? Hřejivé? Romantické? Domácké? Tak tohle už bez barev nezjistíte.

Barvy také ovlivňují naše myšlení, a pokud jsou v souladu s tvary, mohou sloužit i jako bleskurychlý orientační bod. V opačném případě nejsme tzv. ve své kůži a neznáme příčinu svého pocitu. Stejně tak musí být v souladu situace a barva, samozřejmě v rámci daných společenských pravidel. Např. v Číně se v bílé barvě opravdu nevdávejte. Zjednodušeně řečeno je to v jejich vnímání barva smutku.

Každý z nás si vybírá barvy především pocitově. To je v pořádku, pokud nejsme v konkurenčním nebo nepřátelském prostředí. Prozrazujeme totiž nevědomky o sobě velmi mnoho informací, dále využitelných protivníky. Doporučuji tedy poradit se. Výborné jsou knihy. Je jich spousta. Pak také existují odborníci, i když zrovna teď nevím, kde se dají sehnat.

Příště se začnu věnovat jednotlivým základním barvám a tomu, jak jsou v našich zeměpisných šířkách vnímány. Nepatřím mezi spisovatele a tohle je můj první pokus vyjádřit své myšlenky písemnou formou. Zcela vyčerpávající :). Tedy pro mne určitě.
Na závěr jedno francouzské přísloví: Kde člověka neznají, berou ho podle toho, jak vypadá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama